V soboto, 9. 4. 2016, je na Otočcu tekmovalo 34 ekip osnovnošolskih šahistov. Ena ekipa izmed teh, je bila tudi solkanska ekipa, v kateri so tekmovali: Andraž Gregorič, 3. a, Nejc Herega, 3. a, Mark Vičič, 3. b in Anika Gregorič, 5. a. Mladi šahisti, so v starejši skupini zasedli odlično 3. mesto!

V nedeljo, 10. 4. 2016, se je na Otočcu odvijalo napeto ŠOLSKO EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO V ŠAHU pri fantih do 9 let. Nastopilo je 26 ekip. Naši fantje: Andraž Gregorič, 3. a, Nejc Herega, 3. a  in Mark Vičič, 3. b, Maks Vičič, 1. b (rezerva) so zastopali OŠ Solkan in zasedli najboljše prvo mesto in to že drugo leto zapored v tej kategoriji! Tudi letos so veljali za favorite in prepričljivo zmagali. Dosegli so 14 točk, drugouvrščeni pa 10,5 točk. Bravo naši fantje!!!

Poleg ekipnega tekmovanja pa je posamično tekmovalo skupaj 82 fantov v kategoriji do 9 let. Naši fantje so se odlično uvrstili: Andraž Gregorič na 2. mesto, Nejc Herega na 4. mesto in Mark Vičič na 5. mesto.