V soboto, 8. 3. 2014 smo bili priča prekrasnemu srečanju mladih ustvarjalcev, raziskovalcev in inovatorjev. Na Festivalu LABIRINT je sodelovalo skoraj 150 učencev iz celotne regije. Pomerili so se v praktičnih delavnicah, inovacijah, robotiki, pripravi filmskih prispevkov in raziskovalnih nalogah. Iz naše šole je sodelovalo 35 učencev. Sam dogodek in skupno ustvarjanje ter druženje bo vsem  sodelujočim ostalo v prijetnem  spominu.  Druženje ni bilo tekmovalnega značaja, vseeno pa so organizatorji izpostavili nekatere izdelke in naloge, ki so jih poimenovali ZLATI LABIJI. Med njimi je bilo tudi veliko učencev iz naše šole:

  • Na področju robotike: Aljaž Brezigar- 5.a, Jan Širca, Gal Ličen Nace Pregelj- 6.b
  • Na področju praktičnih delavnic: Ana Strosar, Ema Koršič-7.b
  • Na področju raziskovalnih nalog: Alen Leban-7.c, Patrik Federici-8.c
  • Na področju Inovativnih idej-mlajši:  Blaž Murovec-7.a
  • Na področju Inovativne ideje-starejši: Manuel Šušmelj in Maj Nanut-9.a

Sedaj čakamo samo še na povabilo, katere naloge se lahko udeležijo državnega tekmovanja mladih raziskovalcev. Iskrena zahvala prav vsem  učencem, ki so se udeležili festivala, ki so zastopali OŠ SOLKAN,  na katere smo lahko vsi učenci in učitelji zelo ponosni.  V kratkem sledi še podrobnejši članek o celotnem poteku festivala.

BRAVO NAŠI!!!

Mentorice Mojca, Barbara in Petra

Related Images:

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost