Na Goriškem deluje pod okriljem CSD Nova Gorica Prostovoljno socialno delo. V njem sodelujejo prostovoljci in njihovi mentorji različnih zavodov in društev (Dom upokojencev, Ozare, društvo Spominčica, Žarek, šole…). Zelo pohvalno je, da največ prostovoljcev prihaja ravno iz osnovnih šol.
Na naši šoli deluje prostovoljstvo že vrsto let. Letos imamo kar 60 prostovoljcev. Naši učenci svoj prosti čas največ namenjajo medvrstiški učni pomoči, pomoči mlajšim učencem, pomagajo pri aktivnostih v podaljšanem bivanju, sodelujejo na šolskih prireditvah ter različnih akcijah in delavnicah na šoli.
Med vsemi prostovoljci se je 36 najbolj zavzetih in aktivnih udeležilo zaključne prireditve, ki je bila v torek, 24. maja v telovadnici gimnazije v Novi Gorici. Program so nam popestrili varovanci Zavoda Cirius iz Vipave. Prostovoljce je nagovoril in pohvalil tudi župan MO Nova Gorica g. Matej Arčon.

DSC_0862
Čestitke vsem našim prostovoljcem in vzpodbudno še naprej!

Mentorica Simona Kerševan

Related Images:

(Skupno 14 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost