V petek, 6.10.2017 smo se z učenci Romino Hrustič, 9.b, Deniso Mujanovič, 9.b, Klemnom Zavrtanikom, 9.b in Domnom Koriščem iz 9.a udeležili Festivala Znanosti, kjer smo v telovadnici OŠ Milojke Štrukelj zastopali našo šolo. Učenci so samozavestno in strokovno predstavljali raziskovalne naloge  in praktične inovacije problemov iz vsakdanjega življenja, ki so bile v zadnjih letih nagrajene na državnem tekmovanju ZOTK Mladi raziskovalci Slovenije. Nekateri naši učenci pa so pomagali predstavljati področje robotike in programiranja v okviru e-hiše.

Na Festivalu so se naši učenci povezovali z drugimi sodelujoči in spoznavali delo svojih vrstnikov, podjetij in ustanov na področju znanosti, še posebej na področju tehnike. Mnogo nam je pomenilo tudi to, ker se je našemu razstavnemu prostoru približalo veliko mladih, ki so jih izdelki zanimali. Med njimi so bili tudi bivši učenci naše šole, ki nadaljujejo šolanje na različnih srednjih šolah.  Dobili smo veliko pozitivnih pohval in informacij, da je na Goriškem veliko povpraševanje po strokovnjakih na tehniškem področju, ki je zelo široko.

Mojca Milone

Barbar Stožir Curk

Related Images:

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost