V okviru mednarodnega projekta eTwinning z naslovom Igre širom Evrope smo konec avgusta na naši šoli gostili 30 učiteljev in vzgojiteljev partnerske Osnovne šole Prežihov Voranc iz Srednje Bistrice. Projekt bomo skupaj izvajali dve šolski leti v povezavi z osnovno šolo s Finske. Najprej se bo vsaka partnerska šola predstavila, opisala svojo šolo in kraj ter znamenitosti, nato pa bomo zbirali otroške igre nekoč in danes ter si jih izmenjali.

Prekmurskim gostom smo najprej razkazali našo šolo in vrtec ob njej, jih pogostili ter popeljali peš po Solkanu. Ker je bilo časa izredno malo, saj so zamujali s prihodom zaradi prometne nesreče na avtocesti, smo strnili ogled našega čudovitega kraja v najpomembnejše znamenitosti kot so Mizarska ulica in delavnica, cerkev Sv. Štefana in Plac ter naš ponosni kamniti velikan, ki se bohoti čez reko Sočo. Ker vemo, da so v Prekmurju poti ravne in površje drugačne strukture kot pri nas, smo jih vodili po Poti miru na Sabotin. Skupaj smo si ogledali kaverne, muzej in doživeli širni razgled na vse okoliške hribe, na obe Gorici, Solkan in druga slikovita naselja. V poznih popoldanskih urah smo se poslovili, saj so obiskovalci pot nadaljevali proti Bovcu, kjer so prespali in naslednji dan izkusili še veliko lepih doživetji. Bili so navdušeni nad našimi kraji in obljubili so, da se bodo še vrnili.

Erika Grosar

Related Images:

(Skupno 18 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost