Tabor, ki je potekal med 17. in 19. oktobrom, sta se udeležila z naše šole Neža (9. razred) in Vid (8. razred)
Na žalost bil dostopen samo dvema predstavnikoma iz naše šole. Kljub vsemu je bil neverjetna izkušnja! Od druženja in izobraževanja vse je bilo postavljeno tako, da smo vsi odnesli le največ od te izkušnje. Tema srečanja je bila poklicna odločitev, kar je ena izmed najpomembnejših odločitev v tvojem življenju! Izvedeli smo vse, od tega kako poteka pouk na srednjih šolah, do raznih situacij, ki se jih je bolje izogniti!
Tukaj so najbolj pomembne stvari: poklicne srednje šole imajo po navadi 3 letni in 4 letni program! V triletnem je veliko več prakse kot v štiriletnem zato ponujajo tudi opcijo šolanja 3+2 torej 5 letno šolanje, ki ti ponudi enako prakse kot triletni program prav tako pa tudi vso dodatno izobrazbo, ki ti jo ponudi štiriletni program! Po končani šoli, pa lahko začneš delati. Če se želiš šolati naprej moraš namesto poklicne šole obiskovati gimnazijo! Preden pa se vpišeš v kakršnokoli šolo je najbolje, da se za več podrobnosti pozanimaš na njihovih spletnih straneh!

Vid, 8. razred

Related Images:

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost