V letošnjem šolskem letu izvajamo dva mednarodna eTwinning projekta. Nadaljujemo lanskega Igre širom Evrope skupaj s Prekmurci in Finci. Novega pa smo začeli s Španci iz Katalonije z naslovom Naše znamenitosti – naš ponos, v katerega so vključeni učenci 2. razreda. Najprej so učenci partnerskih šol risali logotip projekta, nato smo ga skupaj izbrali. Druga aktivnost je bila predstavitev šole, šolskih prostorov in okolice z videoposnetkom. Izmenjali smo si posnetke. Učenci so si z zanimanjem in navdušenjem ogledali njihovo šolo in prostore. Ugotovili so, da imajo večjo in bolj prostorno jedilnico v primerjavi z našo, s ponosom so spoznali, da imamo mi več igrišč. V decembru smo se s partnersko šolo srečali v živo preko videokonference (skype). Drugošolci so bili zelo zavzeti in veseli. Najprej so prijatelje iz kraja Torredemer pozdravili s pesmijo, ki so se jo učili pri angleščini. Učenci iz Španije so se najprej predstavili z imeni. Bili so zelo radovedni in so spraševali naše učence o najljubših jedeh, športih in nogometaših. Zanimalo jih je, kako se imenuje naša šola in učiteljice. Zapeli so nam njihovo tradicionalno božično pesem v katalonščini. Čas videokonference je hitro minil, še bi si kaj povedali, vendar časa nam je zmanjkalo. Izmenjali smo si še par besed in si zaželeli lepe praznike ter si obljubili, da se še vidimo.

Kaj so o tem povedali učenci:

Ula, 2. B: »Všeč mi je bilo, ker smo zapeki tudi eno pesem.«

Tilen, 2. B: »Bilo mi je všeč, ko so se predstavljali Španci in povedali svoja imena. Bilo je zabavno, da smo se spoznali preko videokonference. Presenečen sem bil, ko so rekli »BUUUU!!!« za nogometaša Ronalda, ko ga je omenil sošolec, da navija zanj. Potem je pa Tijan povedal, da je njemu najljubši nogometaš Dibale, takrat so pa vsi vzklikali od navdušenja.«

Mia, 2. B: »Naši prijatelji iz Španije so nam postavljali vprašanja: kako se kliče naša šola, naše učiteljice pa take stvari. Všeč mi je bilo, da sem v živo spoznala naše prijatelje, da smo se pogovarjali. Zapeli smo jim pesmico Hellow.«

Ema, 2. B: »Veliko so nas spraševali o naši šoli, učiteljici, kateri so naši priljubljeni športi … Bilo mi je všeč, ker je bilo zanimivo. Naši prijatelji iz Španije so zelo prijazni in zabavni.«

Filip, 2. B: »Zapeli smo jim pesmico. Vprašali so nas kako se kliče naša šola, naša učiteljica, kdo je naš najljubši nogometaš.«

Tijan, 2. B: »Španci so me vprašali kdo je moj najljubši nogometaš. Povedal sem Dibala. On je Argentinec in bili so zelo navdušeni in naredili so: »Jeee!«. Všeč mi je bilo, ko so zapeli eno božično pesem in so nam zaželeli lepe praznike. Bilo je super, ker se vsi vzklikali.«

Lia, 2. B: »Vprašali so nas kako se kliče naša učiteljica, kateri je naš najljubši nogometaš in potem so nas vprašali, kaj radi jemo. Povedala sem, da radi jemo pašto.«

Erika Grosar

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)